WFM KUCHNIE partnerem największego wakacyjnego festiwalu filmowego

100 000 widzów na festiwalu Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane 2016
Ponad 100 tysięcy widzów wzięło udział w festiwalu Orange Kino Letnie Sopot - Zakopane 2016, którego WFM KUCHNIE było partnerem. Projekcie filmowe odbywały się w trzech popularnych, polskich kurortach. Festiwal trwał łącznie 62 dni. W tym czasie odbyło się 141 pokazów filmowych, prawie 300 godzin projekcji filmowych oraz wyjątkowe spotkania z gwiazdami polskiego kina – to  najważniejsze wyróżniki 9 edycji festiwalu filmowego Orange Kino Letnie Sopot – Zakopane.

Relacja z podsumowaniem festiwaluIdea powrotu kin do przestrzeni plenerowej jest pomysłem, który doskonale sprawdził się w polskich kurortach. Jest dobrym uzupełnieniem typowych atrakcji dostępnych w miejscowościach wypoczynkowych. Festiwal był miejscem, gdzie widzowie mogli zapoznać się z ambitnym kinem polskim i światowym a także był okazją do bezpośrednich spotkań ze znanymi aktorami. Kina letnie czekały na widzów z wygodnymi leżakami na Molo w Sopocie, przy zakopiańskich Krupówkach oraz w marinie w Giżycku, gdzie filmy można było oglądać również z zacumowanych jachtów.

Tegoroczną edycję festiwalu Orange Kino Letnie Sopot – Zakopane otworzyła Katarzyna Figura, która wspólnie z Antonim Królikowskim – aktorem młodego pokolenia, zainaugurowała również pierwsze projekcje w Giżycku. Duet aktorski: Olga Bołądź i Piotr Głowacki poprowadził na sopockim molo galę wręczenia Diamentowego Klapsa Filmowego – nagrody przyznawanej za osobowość, wnoszącą do kina wiele pozytywnej energii. W tym roku to wyróżnienie otrzymała Alicja Bachleda-Curuś – polska aktorka, która od lat zachwyca talentem aktorskim międzynarodową publiczność. Nagrodę wręczył Artur Żmijewski – zeszłoroczny laureat festiwalowej nagrody.

Gwiazdy pojawiły się również w kawiarni festiwalowej w Sopocie, gdzie w ramach czwartkowego cyklu „Gotowanie z Gwiazdami” znany kucharz Tomasz Jakubiak przygotowywał swoje ulubione potrawy razem z zaproszonymi gośćmi: Katarzyną Glinką, Antkiem Królikowskim, kapitanem Romanem Paszke oraz raperem i pasjonatem kuchni Vieniem. Publiczność mogła spróbować kulinarnych popisów naszych gości oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie i uzyskać autografy gwiazd.

Relacja z „Gotowania z gwiazdami”

 « wróć do listy
Porozmawiaj z projektantem
22 33 11 764

Poniedziałek - sobota w godz. 10:00-21:00

Niedziela w godz. 10:00-18:00

Pytania dotyczące użytkowania
i serwisu produktów WFM KUCHNIE
68 347 56 38

Poniedziałek - piątek w godz. 8:00-16:00

Opłata za połączenie zgodna ze stawką przewidzianą przez operatora wg aktualnego cennika

Zapisz swoją wycenę

Po zapisaniu będzie ona dostępna w Moje Konto > Zapisane wyceny

Zapisano
Błąd

Nie zapisałeś wyceny!

Wylogowanie się spowoduje, że dane zostaną utracone.

Zapisz wycenę Wyloguj bez zapisywania