Targi MEBLE POLSKA 2015

 

Targi1

 

Wystąpienie Grupy Szynaka Meble na targach MEBLE POLSKA w 2015 roku miało bardzo wyrazisty charakter. Stoisko o powierzchni 300 m kw. wyróżniało się ściśle określoną  stylistyką, którą budują nie tylko meble produkowane przez tą grupę meblową, ale również cała otoczka – wnętrze, dekoracje, oświetlenie, muzyka, zapach, smak. Cały koncept bazował na takich tendencjach jak:

- Upcycling, czyli sztuka przetwarzania niepotrzebnych i nieużywanych przedmiotów poprzez przekształcenie ich w coś wartościowego i funkcjonalnego lub inaczej – sztuka zaprojektowania czegoś nowego, bardziej atrakcyjnego ze starego używanego materiału. Wiążą się z tym takie hasła jak used look czy vintage. To nic innego jak wprowadzenie starych materiałów w nowy koncept.

- Indywidualizm, który cały czas jest ważnym czynnikiem napędowym kreowania nowych produktów i aranżowania wnętrz, ponieważ chcemy być inni i chcemy się wyróżniać, a rolą przemysłu jest wspieranie potrzeby indywidualizacji, co nie musi stać w sprzeczności z unifikacją. Tematem stają się meble modularne, które konsumentowi dają możliwość samodzielnego ustalania wariantów ustawienia i  połączenia poszczególnych części składowych.

- Industrial herritage, gdzie przemysłowy charakter architektury, bazującej na nadgryzionych zębem czasu i surowych strukturach powierzchni jest zmiksowany z nowoczesnymi materiałami i technikami ich obróbki. Meble w stylistyce used look są zestawiane z ciekawymi bibelotami, dominują dynamiczne powierzchnie z nieregularnymi strukturami powstającymi przy użyciu kreatywnych technik.

 Targi2

Prezentowana na stoisku kuchnia marki WFM KUCHNIE to nowoczesny loft czerpiący z powyższych tendencji. Projekt samych mebli bazuje na trzech, jakże charakterystycznych dla tej tendencji dekorach. Duże połacie szafy przesuwnej, jak i szafy średnie do zabudowy sprzętu to ciemne, czekoladowe drewno, z bardzo głęboką strukturą zwaną Sherwood, bazującą na technologii laminatu synchronicznego. Wyspa kuchenna stanowi monolit wykonany we wzorze szarego lnu nawiązującego do stylistyki popularnej w latach 70-tych. Wzory tekstylne są jedną z tendencji wzorniczych, którą obserwujemy od pewnego czasu i postanowiliśmy zaimplementować ją w asortymencie WFM KUCHNIE. Akcentem kolorystycznym są fronty żółte pod telewizorem i w szafce wiszącej. Blat stołu bazuje na bardzo ciekawym i modnym wzorze Cottage Pine, a szklana noga przydaje mu lekkości. Całość dopełniają industrialne uchwyty o zużytym charakterze, a okap kuchenny wiszący nad wyspą wykonany ze surowej zardzewiałej stali został skontrastowany z nowoczesnymi sprzętami najwyższej klasy.

Od strony funkcjonalnej kuchnia składa się z dużej wyspy będącej sceną teatru gotowania oraz średnich szaf, w których został zabudowany kompaktowy sprzęt. Szafki dolne bazują na nowatorskim typoszeregu, w którym korpus wysokości 780 mm dzieli się na 6 modułów szuflad niskich (lub ich wielokrotności). W kontraście do klasycznego typoszeregu bazującego na korpusie 720 mm z podziałem na 5 modułów, w tym wypadku zyskujemy 20 % jakże cennej przestrzeni użytkowej w kuchni, której nie marnujemy poprzez wysoki, ale niewykorzystany cokół. Nad szafkami średnimi szafka wisząca z nowoczesnym systemem przesuwnym.

 Targi3

Uzupełnieniem zabudowy jest duża szafa z frontami przesuwnymi, które po zamknięciu pozostają w jednej linii. Pokazane są w niej przykładowe funkcje jakie może spełniać taka szafa: spiżarni, szafy gospodarczej czy szafy ubraniowej. Z drugiej strony kuchnia zintegrowana jest z pokojem dziennym. Niskie szafki jednoszufladowe stanowią przykład takiej zabudowy w salonie, do wykorzystania na książki, czasopisma, czy też inne bibeloty.

Targi6

Targi7

Całe pomieszczenie markowane przez WFM KUCHNIE to przykład nowoczesnej zabudowy loftu zlokalizowanego w mega polis zamieszkiwanego przez osoby o zdecydowanym guście i chcące poprzez wystrój wnętrza dać wyraz swojemu indywidualizmowi.

Projekt kuchni B&K Design – projektowanie wnętrz – studio WFM KUCHNIE, Inowrocław.

Targi4

 

Targi5

« wróć do listy
Porozmawiaj z projektantem
68 347 56 27

Poniedziałek - piątek w godz. 8:00-16:00

Pytania dotyczące użytkowania
i serwisu produktów WFM KUCHNIE
68 347 56 38

Poniedziałek - piątek w godz. 8:00-16:00

Opłata za połączenie zgodna ze stawką przewidzianą przez operatora wg aktualnego cennika

Zapisz swoją wycenę

Po zapisaniu będzie ona dostępna w Moje Konto > Zapisane wyceny

Zapisano
Błąd

Nie zapisałeś wyceny!

Wylogowanie się spowoduje, że dane zostaną utracone.

Zapisz wycenę Wyloguj bez zapisywania